SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ljusstakar 9963410
nr 996 3410
Ljusstakar
Ett par, silver, Birmingham, Henry Matthews, höjd: 12 cm
Kondition: slitage
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 november 2015
kl 20:06:12
22/11 15:43:16
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver